YouTube Videoları Nasıl İndirilir?

YouTube.com, dünyanın en popüler video barındırma sitesidir. Her gün milyonlarca insan çeşitli nedenlerle YouTube videoları indiriyor. Bazıları YouTube videolarını çevrimdışı izlemek için kaydederken, diğerleri video klipleri adil kullanım hükmü kapsamında yeniden kullanmak isteyebilir. Viddly ile şunları yapabilirsiniz;

Viddly, videoları veya tüm oynatma listelerini saniyeler içinde indirmeyi kolaylaştırır. Kendiniz denemek ister misiniz? Başlamak için aşağıdaki kolay adımları izleyin!

1. Adım: Viddly'yi yükleyin - 1 Numaralı YouTube İndirici

Yükleyiciyi güvenli indirme sunucumuzdan almak için sağdaki İndir düğmesine tıklayın. İndirme işleminizin %100 güvenli olduğundan emin olmak için dosyalarımızı sürekli olarak tarıyoruz.


2. Adım: İndirmek için bir Video veya Oynatma Listesi seçin

Bir videoyu veya oynatma listesini iki yoldan biriyle seçebilirsiniz;

 1. Bir arama terimi girin ve sonuçların görünmesini bekleyin.
 2. Tarayıcınızdan bir YouTube videosu veya oynatma listesi URL'si kopyalayın/yapıştırın.

Ürünümüzün kullanıcı arabirimini saplantı haline getirmek için sayısız saat harcadık. İndirmeleri hızlı ve kolay hale getirmek, yalnızca tek tek videolar için değil, tüm oynatma listeleri için de önceliğimizdir.
MP3 formatındaki bir şarkıyı indirmenin, örneğin eğitim videoları kitaplığının tamamını indirmek kadar kolay olduğundan emin olmak istedik.

Viddly ile YouTube Videoları Nasıl İndirilir - 2. Adım

3. Adım: "İndir" Düğmesine basın!

Varsayılan olarak Viddly, YouTube videonuzu tam HD (1080p) kalitesinde bir MP4 dosyası olarak indirir, ancak 128 Kbps veya 192 Kbps kalitesinde bir MP3 dosyası indirmeyi de seçebilirsiniz. Alternatif olarak şu biçimler de desteklenir: AVI, Vorbis, AAC.
Altyazı indirmek isterseniz, mevcut dillerden herhangi birini seçmek için cc-düğmesine tıklayabilirsiniz.

Viddly ile YouTube Videoları Nasıl İndirilir - 3. Adım

Bu kadar! Videonuzu izleyin!

Viddly sayesinde artık patlamış mısırınızı kapıp en sevdiğiniz videoları internet bağlantısı olsun veya olmasın istediğiniz yerde izleyebilirsiniz!

Viddly'yi Ücretsiz İndirin
Mac OS sürümünü mü arıyorsunuz?
Viddly ile YouTube Videoları Nasıl İndirilir - Tamamlayın!

Sorular

Neden biri YouTube'dan video indirsin ki?

YouTube videolarını MP3 veya MP4 formatına dönüştürmek ve bunları yerel sabit sürücünüzde depolamak için birçok olası neden vardır. Örneğin;

 • Video sahibi, videoyu herhangi bir zamanda kaldırabilir ve bu, beklediğinizden çok daha sık gerçekleşir. Videonun bir yedeğini yerel olarak kaydederek, her zaman erişiminizin olmasını sağlarsınız.
 • Seyahat ederken, düşük bant genişliğine sahip ağlarla karşılaşabilir veya hiç İnternet bağlantısı olmayabilir. Uçarken veya seyahat ederken YouTube içeriğini izlemek istiyorsanız, ara belleğe alma veya kesintilerden kaçınmak için YouTube videolarını indirmek en iyi seçeneğinizdir!
 • Tüm cihazlar YouTube uygulamasını desteklemez. YouTube ile uyumlu olmayan bir iPod'unuz veya multimedya oynatıcınız varsa, en iyisi önce videoları MP4'e veya müziği MP3'e dönüştürmenizdir.
 • Bir içerik oluşturucu olarak, muhtemelen bir noktada diğer kişilerin YouTube videolarından klipler kullanmak isteyeceksiniz.
 • Büyük bir videoyu arkadaşlarınızla veya ailenizle paylaşmak isterseniz, onu YouTube'a yükleyebilir ve Viddly'yi kullanarak indirmelerini önerebilirsiniz. Bu şekilde, WeTransfer, Dropbox, Google Drive vb. gibi bir dosya barındırma veya dosya aktarım hizmeti için pahalı bir abonelik için ödeme yapmanız gerekmez.
 • YouTube Red'e erişiminiz yoksa videoları indirmek, video oynatma sırasında reklamlar nedeniyle kesintileri önlemenin bir yoludur.
 • Gizliliğin korunması için, bir YouTube videosunu izlemek yerine indirmek isteyebilirsiniz. Bir YouTube videosunu izlediğinizde hem sahibi hem de YouTube, videonun hangi bölümlerini, hangi cihazda izlediğinize dair bilgilere ulaşabilir ve giriş yaptıysanız bu bilgileri hesabınıza bağlayabilir. YouTube'da sivilceli bir iz var. gizlilik söz konusu olduğunda kaydedin. Daha önce, 'korunmasız genç beyinleri etkilemek' için oranda hedeflenmiş reklamlar yayınladıkları için Birleşik Krallık'ta davalarla karşı karşıya kalmışlardı. YouTube ayrıca kişisel verileri topladığı için 136 milyon dolar para cezasına çarptırıldı.

YouTube videolarını indirmek yasal mı?

YouTube, Hizmet Şartlarında, indirme düğmesi dışında herhangi bir yolla içerik indirmemeniz gerektiğini belirtir. Ancak, video indirmek çoğu ülkede kişisel kullanım için yasaldır veya adil kullanım hükmü kapsamındadır.

İşte YouTube'un TOS'unda özellikle belirtilenler:

YouTube tarafından Hizmette o içerik için görüntülenen bir 'indirme' veya benzeri bir bağlantı görmediğiniz sürece herhangi bir içeriği indiremezsiniz. YouTube'un veya içeriğin ilgili lisans verenlerinin önceden yazılı izni olmadan hiçbir içeriği kopyalayamaz, çoğaltamaz, dağıtamaz, iletemez, yayınlayamaz, gösteremez, satamaz, lisanslayamaz veya başka herhangi bir amaçla başka bir şekilde kullanamazsınız.

Teknik olarak, YouTube yalnızca bu seçeneği açıkça sağladıkları videoları indirmenize izin verir. Ancak YouTube, yasal açıdan kazanmaları neredeyse imkansız olacağından bu politikayı uygulamıyor.

Bir dereceye kadar, birçok ülkede, örneğin Kanada ve AB üye devletlerinde telif hakkıyla korunan içeriğin kişisel kullanım için indirilmesine izin verir.

Uzun lafın kısası, telif hakkı olmayan içeriğin indirilmesi hiçbir şekilde, şekilde veya biçimde yasa dışı değildir . Telif hakkıyla korunan içeriği indirmek istiyorsanız, telif hakkı sahibinden izin istemelisiniz.

Herhangi bir video indirirsem YouTube beni yasaklar mı?

YouTube 2015'te kurulduğundan beri, bunun tek bir örneğini bile duymadık. Video indiren kullanıcıları yasaklamak isteseler bile, YouTube'un yalnızca bir video izleyip izlemediğinizi veya indirip indirmediğinizi algılaması neredeyse imkansız olurdu.

YouTube videolarını indirmenin en hızlı yolu nedir?

Tek bir videoyu veya tüm oynatma listesini indirmek söz konusu olduğunda Viddly'den daha hızlı başka bir uygulama bulamadık. Gereken tıklama sayısını ve URL'nin yapıştırılmasından dosyanın oynatılmaya hazır olduğu ana kadar ölçülen indirme hızı da dahil olmak üzere toplam süreyi dikkate aldık. Daha hızlı bir uygulama bulduysanız, lütfen bize bildirin!

YouTube videolarını indirmenin en güvenli yolu nedir?

Aşağıdaki çevrimiçi YouTube indiricilerini test ettik ve hepsinin gizlilik ihlallerinden kötü amaçlı yazılımları tanıtmaya kadar değişen sorunları olduğunu gördük;

 • OnlineVideoConverter: Yalnızca 360p çözünürlük sunuldu. İndirme gerçekleşmedi. Media Player güncellemesi kisvesi altında bilinmeyen bir yürütülebilir dosyayı yüklemeye çalışırken yeni bir sekme açıldı.
 • SaveFrom: Bildirim kılığına girmiş sahte bir virüs tarayıcı reklamı, kötü amaçlı yazılım indirmeye çalıştı. Uzun bir bekleyişin ardından bir hata oluştu.
 • YT1s: Maksimum kalite 720p'dir. Site, tarayıcı bildirimleri sağlamak için erişim istedi.
 • Y2Mate.guru:Sunulan maksimum kalite 720p'dir. Daha yüksek çözünürlüklü dosyalar ses içermez. Site, kullanıcıları bir ödül kazandıklarına inandırmak için yanıltıcı bir reklamı tetikler.
 • YTMP3.cc: Yanıltıcı indirme ve oynatma düğmeleri, kumar ve yetişkin sitelerine yönelik reklamları tetikler. Bir hata nedeniyle hiçbir videoyu indiremedik.

Bu nedenle, YouTube videolarını yüksek tanımlı olarak indirmek istiyorsanız, masaüstü tabanlı bir YouTube indiricisi önerilir.

iOS veya Android için YouTube indiricileri güvenli midir?

Ne yazık ki, ne Google Play mağazası ne de Apple mağazası, herhangi bir YouTube indirme uygulamasının veya APK'nın listelenmesine izin vermez. Cihazınızda anti-virüs korumasını köklendirmeniz veya başka bir şekilde devre dışı bırakmanız gerekeceğinden, mobil cihazlar için herhangi bir YouTube indiricisi kullanmamanızı şiddetle tavsiye ederiz.