Jak stahovat videa z YouTube

YouTube.com je nejpopulárnější web pro hostování videa na světě. Miliony lidí si každý den stahují videa z YouTube z různých důvodů. Někteří ukládají videa z YouTube, aby je mohli sledovat offline, zatímco jiní mohou chtít znovu použít videoklipy v souladu s ustanovením o fair use. S Viddly můžete;

Viddly usnadňuje stahování videí nebo celých seznamů skladeb během několika sekund. Chtěli byste si to vyzkoušet na vlastní kůži? Začněte podle jednoduchých kroků níže!

Krok 1: Nainstalujte Viddly – YouTube Downloader s hodnocením č. 1

Kliknutím na tlačítko Stáhnout napravo stáhnete instalační program z našeho zabezpečeného serveru pro stahování. Neustále kontrolujeme naše soubory, abychom se ujistili, že vaše stahování je 100% bezpečné.


Krok 2: Vyberte video nebo seznam skladeb ke stažení

Video nebo seznam stop můžete vybrat jedním ze dvou způsobů;

 1. Zadejte hledaný výraz a počkejte, až se zobrazí výsledky.
 2. Zkopírujte/vložte URL videa nebo seznamu videí YouTube z vašeho prohlížeče.

Strávili jsme nespočet hodin posedlostí nad uživatelským rozhraním našeho produktu. Naší prioritou je rychlé a snadné stahování nejen jednotlivých videí, ale i celých seznamů skladeb.
Chtěli jsme se ujistit, že stahování písně ve formátu MP3 bude stejně snadné jako například stahování celé knihovny vzdělávacích videí.

Jak stahovat videa z YouTube pomocí Viddly – krok 2

Krok 3: Stiskněte tlačítko "Stáhnout"!

Ve výchozím nastavení stáhne Viddly vaše video z YouTube jako soubor MP4 v kvalitě Full HD (1080p), i když se můžete rozhodnout také pro stažení souboru MP3 se zvukem v kvalitě 128 Kb/s nebo 192 Kb/s. Alternativně jsou podporovány také následující formáty: AVI, Vorbis, AAC.
Pokud si přejete stáhnout titulky nebo titulky, můžete kliknout na tlačítko cc a vybrat jakýkoli dostupný jazyk.

Jak stahovat videa z YouTube pomocí Viddly – krok 3

A je to! Podívejte se na své video!

Díky Viddly si nyní můžete vzít popcorn a sledovat svá oblíbená videa kdekoli chcete, s připojením k internetu nebo bez něj!

Stáhnout Viddly zdarma
Hledáte verzi Mac OS?
Jak stahovat videa z YouTube pomocí Viddly – hotovo!

Otázky

Proč by někdo stahoval videa z YouTube?

Existuje mnoho potenciálních důvodů, proč převést videa z YouTube do formátu MP3 nebo MP4 a uložit je na místní pevný disk. Například;

 • Vlastník může video kdykoli odstranit, což se stává mnohem častěji, než byste čekali. Lokálním uložením zálohy videa zajistíte, že k němu budete mít vždy přístup.
 • Při cestování se můžete setkat se sítěmi s nízkou šířkou pásma nebo bez připojení k internetu. Pokud chcete sledovat obsah YouTube při létání nebo cestování, nejlepším řešením je stahování videí YouTube, abyste se vyhnuli ukládání do vyrovnávací paměti nebo přerušením!
 • Ne všechna zařízení podporují aplikaci YouTube. Pokud máte iPod nebo multimediální přehrávač, který není kompatibilní s YouTube, pak je nejlepší nejprve převést videa do MP4 nebo hudbu do MP3.
 • Jako tvůrce obsahu budete pravděpodobně chtít v určitém okamžiku použít klipy videí jiných lidí na YouTube.
 • Pokud byste chtěli sdílet velké video s přáteli nebo rodinou, můžete je nahrát na YouTube a doporučit jim, aby si je stáhli pomocí Viddly. Tímto způsobem nemusíte platit za drahé předplatné za službu hostování souborů nebo přenos souborů, jako je WeTransfer, Dropbox, Disk Google atd.
 • V případě, že nemáte přístup ke službě YouTube Red, je stahování videí jedním ze způsobů, jak se vyhnout přerušením přehrávání videa kvůli reklamám.
 • Z důvodu ochrany soukromí si možná budete chtít stáhnout video z YouTube, než ho sledovat. Když sledujete video na YouTube, vlastník i YouTube mají přístup k informacím o tom, které části videa jste sledovali, na jakém zařízení jste je sledovali, a propojit tyto informace se svým účtem, pokud jste přihlášeni. YouTube má špinavou stopu záznam, pokud jde o soukromí. Již dříve čelili žalobám ve Spojeném království za provozování vysoce cílených reklam s cílem „ovlivňovat zranitelné mladé mysli“. YouTube dostal pokutu 136 milionů dolarů za shromažďování osobních údajů bez souhlasu.

Je legální stahovat videa z YouTube?

YouTube ve svých smluvních podmínkách uvádí, že byste neměli stahovat obsah jiným způsobem než pomocí tlačítka stahování. Stahování videí je však ve většině zemí legální pro osobní použití nebo podle ustanovení o spravedlivém použití.

Zde je to, co konkrétně uvádí TOS YouTube:

Nesmíte stahovat žádný obsah, pokud neuvidíte odkaz „stažení“ nebo podobný odkaz zobrazený službou YouTube pro daný obsah. Nesmíte kopírovat, reprodukovat, distribuovat, přenášet, vysílat, zobrazovat, prodávat, licencovat nebo jinak využívat žádný obsah pro jakékoli jiné účely bez předchozího písemného souhlasu YouTube nebo příslušných poskytovatelů licencí na obsah.

Z technického hlediska vám YouTube umožňuje stahovat pouze videa, pro která tuto možnost výslovně poskytli. YouTube však tyto zásady neuplatňuje, protože by pro ně bylo z právního hlediska prakticky nemožné vyhrát.

Zákony o autorských právech v mnoha zemích do určité míry povolují stahování obsahu chráněného autorským právem pro osobní použití, například v Kanadě a členských státech EU.

Abych to zkrátil, stahování obsahu bez autorských práv není nezákonné žádným způsobem, tvarem ani formou. Pokud chcete stahovat obsah chráněný autorskými právy, měli byste požádat o povolení držitele autorských práv.

Zakáže mi YouTube, když si stáhnu nějaká videa?

Od založení YouTube v roce 2015 jsme nikdy neslyšeli o jediném takovém případu. I kdyby měli v úmyslu zakázat uživatelům, kteří stahují videa, bylo by pro YouTube prakticky nemožné zjistit, zda se na video pouze díváte nebo ne, nebo zda je stahujete.

Jaký je nejrychlejší způsob stahování videí z YouTube?

Nenašli jsme žádnou jinou aplikaci, která by byla rychlejší než Viddly, pokud jde o stahování jednoho videa nebo celého seznamu skladeb. Vzali jsme v úvahu jak počet požadovaných kliknutí, tak celkovou dobu, včetně rychlosti stahování, měřenou od vložení adresy URL do okamžiku, kdy je soubor připraven k přehrání. Pokud jste našli nějakou rychlejší aplikaci, nám prosím vědět!

Jaký je nejbezpečnější způsob stahování videí z YouTube?

Testovali jsme následující online stahovací programy YouTube a zjistili jsme, že všechny mají problémy od porušování soukromí po propagaci malwaru;

 • OnlineVideoConverter: Nabízeno bylo pouze rozlišení 360p. Žádné stahování neproběhlo. Byla otevřena nová karta, která se pokouší nainstalovat neznámý spustitelný soubor pod rouškou aktualizace přehrávače médií.
 • SaveFrom: Falešná reklama na antivirový skener maskovaná jako upozornění se pokusila stáhnout malware. Po dlouhém čekání došlo k chybě.
 • YT1s: Maximální kvalita je 720p. Web požádal o přístup, aby mohl poskytovat upozornění prohlížeče.
 • Y2Mate.guru: Maximální nabízená kvalita je 720p. Žádné soubory s vyšším rozlišením neobsahují zvuk. Web spouští zavádějící reklamu, aby přiměl uživatele, aby si mysleli, že vyhráli cenu.
 • YTMP3.cc: Zavádějící tlačítka stahování a přehrávání spouštějí reklamy na hazardní hry a stránky pro dospělé. Kvůli chybě se nepodařilo stáhnout žádná videa.

Pokud tedy chcete stahovat videa z YouTube ve vysokém rozlišení, doporučuje se stahovač YouTube pro stolní počítače.

Jsou stahovače YouTube pro iOS nebo Android bezpečné?

Bohužel ani obchod Google Play, ani obchod Apple neumožňují, aby byly uvedeny aplikace ke stažení z YouTube nebo soubory APK. Protože byste na svém zařízení museli rootovat nebo jinak deaktivovat antivirovou ochranu, důrazně vám doporučujeme nepoužívat žádné stahovače YouTube pro mobilní zařízení.